Jak rodzi się piękno - Violetta Szkło Kryształowe
108
page-template-default,page,page-id-108,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

Jak rodzi się piękno

Piękno kryształów rodzi się z miłości człowieka do światła. Perfekcyjnie zaprojektowane szkło staje się nie tylko formą użytkową, ale wyjątkowym dziełem sztuki, które ożywa pod wpływem każdego promienia światła. Jest kruche i delikatne, a jednocześnie trwałe i wytrzymałe. Transparentne i zarazem konkretne. Mistrzowsko wykonane nadaje naszej codzienności wyjątkowy wymiar.

 

Zanim powstanie ten wyjątkowy produkt trzeba przejść wiele etapów. Zaczyna się od przygotowania surowców. Skład surowców wchodzących w skład mieszanki jest tajemnicą, którą każdy z producentów stara się chronić. Mieszanka ta wędruje do pieca szklarskiego, tam jest podgrzewana. Dzięki temu uzyskuje się masę odpowiedniej jakości. Usuwane są wszelkie zanieczyszczenia i pęcherzyki gazu. To bardzo ważny etap, który decyduje o czystości szkła.

 

Kolejny etap i najtrudniejszy etap, a jednocześnie bardzo ciekawy, to wydmuchiwanie przedmiotów z gorącej i lepkiej szklanej masy. Najpierw pobiera się porcję szkła prosto z pieca, formuje bańkę. Masa, która jest rozgrzana do czerwoności jest kształtowana poprzez wdmuchiwanie powietrze przez ustnik piszczeli. Podczas tej czynności należy poruszać piszczelą tak, aby stworzyć pożądany kształt. Następnie kształtuje się wyrób ręcznie lub przy pomocy gotowych form. Teraz jest pora, aby dokleić do wyrobów uszka, uchwyty czy elementy ozdobne.

 

Wyrób trafia do odprężarki, specjalnego pieca, w którym usuwa się naprężenia powstałe w czasie formowania. Ten moment decyduje o trwałości i odporności szkła. W odprężarce wyroby stygną.

 

Teraz pora na zdobienie. W dziale zdobienia szlifierze nadają wyrobom niepowtarzalny wygląd, to na tym etapie powstają zdobienia, które maja czarować bogactwem odbitego światła. Wymaga to od szlifierzy kunsztu i precyzji.

 

Następnie produkty są polerowane chemicznie, aby nadać im połysk. Teraz wystarczy gotowe wyroby poddać ręcznej i dokładnej kontroli jakości, troskliwie zapakować i już mogą wędrować do ludzi spragnionych obcowania z pięknem wyjątkowych kryształów.

Szkło Kryształowe to jakość i Piękno